Analiziraj, zaustavi, zaštiti – Izgradi karijeru u

bezbednosno – operativnom centru

U današnjem digitalnom dobu, oblast cyber bezbednosti postaje sve privlačnija studentima. Sa stalnim porastom cyber pretnji i potrebom za stručnjacima, ova brzorastuća i dinamična industrija nudi širok spektar mogućnosti za razvoj karijere. Iako su fakulteti sve više svesni značaja ove oblasti, često nedostaje praktičnog pristupa i konkretnih saznanja o tome kako funkcionišu cybersecurity kompanije i bezbednosno – operativni centri, kao i koja su to zaduženja zaposlenih unutar njih.
SOC Akademija ima za cilj da popuni ovu prazninu, pružajući studentima jedinstvenu priliku da se upuste u svet cyber bezbednosti. Ove godine, SOC Akademija će se održati u Banjaluci.

Jedinstveni edukativni program

Šta je SOC Akademija?

SOC Akademija je besplatan mesečni program koji ima za cilj da se studenti upoznaju sa funkcionisanjem bezbednosno-operativnog centra (SOC).

Kome je Akademija namenjena?

Akademija je namenjena redovnim studentima završnih godina osnovnih ili master studija tehničkih fakulteta koji žele da prošire svoje znanje iz oblasti cyber bezbednosti.

Zašto odabrati SOC Akademiju?

Kroz ovaj program, studenti će imati priliku da čuju i dožive kako izgleda rad u bezbednosno -operativnom centru, što im može pomoći u donošenju odluka o budućim profesionalnim usmerenjima. Najuspešniji polaznici dobijaju šansu za praksu u kompaniji PULSOC, gde mogu dodatno usavršavati svoje veštine i započeti karijeru u oblasti cyber bezbednosti.

Plan predavanja

SOC Akademija realizovaće se u periodu od 14. maja do 11. juna u Banjaluci. Predavanja će se održavati dva puta nedeljno, sredom i četvrtkom, od 15h do 18h.

Program Akademije

Program Akademije kombinuje teorijska predavanja i praktičan rad, omogućavajući polaznicima da razviju analitičke i tehničke veštine potrebne za prepoznavanje, istraživanje i upravljanje bezbednosnim incidentima. Poseban fokus stavlja se na razumevanje alata i tehnika koje se koriste u savremenim SOC okruženjima, kao i na praktične scenarije koji simuliraju realne cyber pretnje.

Program je osmišljen tako da studentima pruži relevantna znanja i iskustvo, pripremajući ih za buduće izazove u industriji cyber bezbednosti.

Ključni datumi

1. april Otvaranje prijava
18. april Zatvaranje prijava
22. april – 8. maj Selekcioni proces
9. maj Povratne informacije o
rezultatu procesa selekcije
14. maj Početak predavanja
5. jun Kraj predavanja
11. jun Odbrana završnog zadatka
1. april Otvaranje prijava
18. april Zatvaranje prijava
22. april – 8.maj Selekcioni proces
9. maj Povratne informacije o
rezultatu procesa selekcije
14. maj Početak predavanja
5. jun Kraj predavanja
11. jun Odbrana završnog rada

Prijava

Prijave za ovu godinu su završene!

Šta je potrebno da znaš pre popunjavanja prijave?

Za dodatna pitanja možete nas kontaktirati putem mejla na: [email protected]
Koliko kandidata upisuje Akademiju?
Najviše 10 odabranih polaznika imaće priliku da pohađa SOC Akademiju.
Šta je potrebno za prijavu?
Tokom popunjavanja prijave od vas će nam biti potrebni osnovni podaci i CV.
Kako biramo polaznike?
Kada nam pošaljete CV, zaposleni u HR timu i SOC menadžer pregledaju vaš CV. Važno nam je da u vašem CV-u vidimo na kojem ste fakultetu kao i koje projekte ste imali u okviru fakultetskih ili vannastavnih aktivnosti. Na ovaj način možemo da sagledamo bolje vaše dosadašnje iskustvo i interesovanja. Proces selekcije za SOC Akademiju se sastoji od psihološkog testa i HR razgovora. Psihološki test nam pomaže da bolje razumemo vaše stavove i mišljenja, a na razgovoru detaljnije razgovaramo o vašim interesovanjima i vrednostima. Trudimo se da razumemo vrednosti kandidata i proverimo u kojoj meri se one poklapaju sa vrednostima kompanije. Koristimo zajedničko vreme i da odgovorimo na sva vaša pitanja, kako bismo vam bolje predstavili kompaniju i koncept akademije.
Da li je program namenjen studentima svih studijskih godina?
Program je namenjen isključivo studentima završnih godina osnovnih i master studija tehničkih fakulteta u Banjaluci, kako državnih tako i privatnih.
Da li se SOC Akademija plaća?
Ne. Učešće na SOC Akademiji je u potpunosti besplatno.
Da li se mogu prijaviti studenti van Banjaluke?
Mogu se prijaviti i studenti van Banjaluke, ali je pohađanje predavanja uživo obavezno.
Gde će se održavati predavanja?
Predavanja će se održavati dva puta nedeljno, sredom i četvrtkom, u periodu od 14. maja do 11. juna, u Banjaluci. O tačnoj lokaciji studenti će biti informisani naknadno.
Da li predavanja na SOC Akademiji uključuju i praktičan rad?
Na predavanjima će polaznici najpre savladati teorijske osnove kako bi razumeli funkcionisanje bezbednosno – operativnog centra. Nakon toga, kroz praktične vežbe, primeniće stečena znanja u praksi.
Da li postoji mogućnost prakse u kompaniji nakon završetka Akademije?
Da, nakon završetka SOC Akademije, postoji mogućnost da neko od polaznika dobije priliku za praksu u našoj kompaniji.